HAKKIMDA

Pınar Taşkınlar

Entegre Beslenme ve Sağlık Koçu

Şehirde ve Sağlıklı’yı, insanların bedenleriyle tekrar iletişime geçmesini desteklemek ve böylece en yüksek potansiyellerini yaşayabilmeleri için kurdum.

 

Kendi yolculuğum, sağlığın statik olmadığını öğretti, tıpkı beslenme gibi. Vücudumuz günden güne değişirken, ihtiyaçları da aynı şekilde değişiyor. Sadece vücudumuzun ne istediğini anlayıp daha iyi tercihler yaparak, hayatla olan dengemizi iyiye doğru değiştirebiliriz. Niyetim, bu yolda sizi bilgilendirmek, tariflerle beslemek ve sonucunda hafif bir hayata doğru yol hep birlikte yol almak.

 

Kendi yolculuğuma hiç geçmeyen yorgunluğumu çözmeye çalışarak başladım. Meditasyon öğretmenim ve şifacım Ezgi Sorman'dan Meditasyon Eğitmenliği Eğitimi alırken, beden - zihin - ruh üçlüsünün dengesinin önemini öğrendim. Sonrasında kendimi ve sevdiklerimi sağlık hakkında bilgilendirmek amacıyla Institute of Integrative Nutrition'dan (Entegre Beslenme Enstitüsü) sağlık koçluğu eğitimi aldım. Yiyeceklerin sağlımıza etkisi, kronik hastalıkların engellenmesi ve sağlıklı yaşlanma üzerindeki önemi üzerine dünyaca ünlü doktorlar ve biliminsanlarından farklı konularda eğitimler aldım. En önemlisi beslenmenin bireyselliği ve çeşitliliğinin önemini gördüm. 

Bu yolculuğumdan önce Marmara İşletme Bölümünü bitirdim ve ESADE'de İnovasyon ve Girişimcilik yüksek lisansı yaptım. Kronik yorgunluğumu çözme yolunda edindiğim kişisel deneyim ve bilgilerimi, eğitimlerimi, katıldığım inzivalardan edindiklerimi birleştirince ortaya Şehirde ve Sağlıklı çıktı. 

 

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme varılacak bir nokta değil. Sadece bu hayatta istediklerimize varmak için gerekli birer araç. Bu yüzden yediklerimizin hücrelerimizi beslediği kadar, damağımızı ve ruhumuzu da beslemesi gerektiğine inanıyorum. Entegre sağlığa hoşgeldiniz!

İLETİŞİM

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon