Bağışıklık Sistemi Güçlendirici


Vücudunuz için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri, ona doğanın ilaçlarından vermek. Hem de müthiş lezzetiyle gününüze ışık katma oranları yüzde 99.9!

Bugün pancarla başlayalım. Zira pancar içinde yüksek miktarda bulundurduğu folat, manganez, magnezyum, C vitamini ve demir sayesinde tam anlamıyla bir süper kahraman!

O zaman hiç vakit kaybetmeden pancarı salatalarınıza ekleyin, suyunu sıkıp için, haşlayıp üzerine limon-sarımsak-zeytinyağı sosuyla birlikte tüketin.

En kısa ve lezzetli yolu da aşağıda:

1 büyük pancar

2 tane kırmızı biber

1 kereviz sapı (isteğe bağlı)

Yarım limon (ya da misket limonu)

1 adet havuç

Başparmak kadar kök zencefil

Hepsini katı meyve sıkacağından geçirin. İçerken ferahlığının tadına varın, ve vücudunuza getirdiği şu güzellikleri hatırlayın:

  • Pancar ve kırmızı biberler size sayısız antioksidan kazandırdı. Bu da kanser karşıtı aktivitelere sebep oluyor.

  • Pancar kan basıncını düşürür.

  • Limon ve pancardaki C vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

  • Zencefil inflamasyon tepkisini azaltarak romatizma, şeker, kalp hastalıkları gibi kronik hastalıklara iyi gelir, yoksa da engeller

  • Pancar içinde bulunan nitrat sayesinde atletik performasınız artar, spor sonrası yorgunluğu azaltır. Yine sağolsun pancar, glukoz seviyelerinin düşmesine yardımcı olur.

Şimdi bunu gel de içme!

#pancar #juice #greenjuice #juicedetox #detoks #karaciğer #pancarsuyu #pancarsuyutarifi #bağışıklıksistemi #kırmızıbiber #havuç #demir #demireksikliği #cvitamini #atletikperformans #yorgunluk #sagliklikahvalti #saglikliyasam #sagliklialiskanliklar #sagliklitarifler