Merhaba!


Burada neler olacak?

Sağlıklı yaşam için önerilerim olacak sizlere; neler yiyelim, nasıl yiyelim, nasıl düşünelim, acaba daha iyi nasıl uyuruz… gibi daha şu an aklınıza bile gelmeyecek bir çok konuda buradan sizlere ulaşmaya çalışacağım.

Bunun için önce, ‘sağlık nedir?’ sorusuna cevap verelim. Sağlık derken aslında hastalığın yokluğundan bahsetmiyoruz. Hastalığın yokluğu kesinlikle başlı başına şükredilmesi gereken ve istenen bir durum ama aslında sağlık, fiziksel, zihinsel ve sosyal olarak iyi olma halini kapsıyor.

Bu yüzden sağlık; bu dünyada yapmak istediklerimizi, başarmak istediklerimizi, hepimizin amacı olan mutluluğu yakalamak için sadece bir araç. Bedenimiz ve zihnimiz sağlıklı olmalı ki biz de istediklerimize erişebilelim. Yani, herhangi bir yiyeceğe hassasiyetiniz varsa ve bu üzerinizde bir yorgunluk yapıyorsa, yetişmesi gereken raporu kim yazacak? Ya da eve dönünce köpeği kim gezdirecek? Kaliteli ve hastalıklardan uzak bir hayat için sağlık şart.

Sağlık içinse, doğru beslenme, doğru sindirim, güzel uyku ve güzel düşünmek gerekiyor. Bütün bunları tek tek ele alıp, neler yapabileceğimize bakacağız.

Sağlıkla kalmanız dileğiyle,

Pınar.