• Pınar

Nefis Atıştırmalık


Sağlıklı şeyler asla sıkıcı olmak zorunda değil! Doğru tariflere ulaşırsanız Snickers’dan daha lezzetli hem de yüz bin kat daha sağlıklı yiyecekleri evde yapmak mümkün. Bu tarif çok bal kullanıyor, sağlık komünitesi ‘bu kadar bal sağlıklı olamaz!’ diyebilir. Balın bir zararını görmedim, şekeri bırakmanın ilk zamanlarında değilim, artık arada bir yediğim şeyin balının da hesabını yapamıycam. Siz de yapmayın, şekersizliğinize halel gelmez, merak etmeyin;)

Bu tarif 3 kattan oluşuyor ve fırınlanmıyor. İlk seferde tutturabildiğim bir tarif oldu o yüzden aşırı mutluyum. Çok lezzetli demiş miydim? Tarif www.asaucykitchen.com dan.

En alt kat: 14 yemek kaşığı hindistan cevizi unu 5 yemek kaşığı bal 5 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı (erimiş) 1 çay kaşığı vanilya ekstratı Bütün hepsini karıştırın, hamur halini alacak. 20cmx20cm lik bi kaba elinizle yayın. Buzluğa atın.

Orta kat: 4 yemek kaşığı bal 4 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı 4 yemek kaşığı badem ezmesi (fıstık ezmesi de kullanabilirsiniz ama badem ezmesi ince bağırsağınız için daha sağlıklı) 1 çay kaşığı vanilya ekstratı 1 çimdik tuz Bunların hepsini orta ateşte 3 dakika pişirin, mutlaka sürekli karıştırın. Biraz soğuduktan sonra buzluğa attığını ilk katın üzerine dökün. Hepsini yine buzluğa atın.

Çikolata katı 6 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı 8 yemek kaşığı saf kakao 3-4 kaşık bal 1 çay kaşığı vanilya ekstratı 1 çimdik tuz Orta ateşte kokusu gelene kadar pişirin. Alttaki 2 kat buzlukta iyice sertleşince çikolata katını üzerine dökün. Buzdolabında yarım saat bekletin. Sonrasında afiyetle yiyin!

#glutensiz #glutensizatıştırmalık #şekersiz #şekersiztarifler #şekeribırakmak #glutensiztarifler #çikolata

198 views

Recent Posts

See All

Ağzımızın Tadı Bozulmasın!

Türk TV tarihinde duyulmuş en bilgece cümle bence bu: aman ağzımın tadı bozulmasın Ali Rıza Bey! Neden mi? Çünkü araştırmalar gösteriyor ki canınız sıkılınca gerçekten de ağzınızın tadı bozuluyor ve a

Bütün Yasakları Yasakla

Bu hafta, beni ve bir çok Duygusal Yeme Grubu katılımcısını kurtarmış ve fazla yemesini engellemiş olan bir kuraldan bahsetmek istiyorum. 22 Eylül’de başlayan Duygusal Yeme Programı’nın bir haftası bu

Duygular 101

Bu kadar terapiye gittim, dünyanın farklı yerlerinden şifacılarla çalıştım ama bir itirafım var: bir duyguyu ifade etmenin gücüne inanmazdım. Neyse ki geçmiş zamandan konuşuyorum, çünkü artık inanıyor