• Pinar Taskinlar

Kuru Fırça


Öyle bir yöntem hayal edin ki, 5 dakikanızı alacak, sizi harika hissettirecek, vücudun toksinlerini hareket ettirecek ve bağışıklık sistemine yardımcı olacak!

Kuru fırça yöntemi, vücudun en büyük organı olan derinin, gözeneklerini açarak toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor.

Peki bu kuru fırça tam olarak nasıl uygulanır?

  • Tercihen doğal malzemeden yapılmış sert kıllı ve uzun saplı bir fırça tercih edin.

  • Vücudunuzu ya da fırçayı ıslatmadan uygulayın.

  • Ayaktan başlayarak, kalbe doğru hareketlerle vücudu fırçalayın. Kalpten ayaklara doğru fırçalamak damarlar için zararlı olabileceği için kesinlikle ayaktan kalbe doğru fırçalamaya dikkat edin.

  • Hiç bir alanı atlamadan, selülit bölgelerine özel ilgi göstererek, her bir alanın üzerinden bir kaç defa geçin.

  • İlk başta fazla sert gelebilir, bu yüzden çok bastırmadan yapın, alıştıkça baskıyı artırabilirsiniz.

  • Çıkan ölü derileri temizlemek için duşa girin ve yenilenmiş cildinizin tadını çıkarın.

Bu yöntemi uygularken cildi fazla zorlamamaya, yumuşakça fırçalamaya ve ayaktan kalbe doğru fırçalamaya mutlaka dikkat edin.

Faydaları:

1- İnsan gençken cilt kendini hızlıca yeniliyor ancak yaş ilerledikçe haftada 1 kez mutlaka ölü deriyi atmak gerekiyor. Kuru fırça cildi tazeler ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Tabii bunu cildi zorlamadan, zarar vermeden ve yırtmadan yapmak gerekiyor. Cildi fazla zorlamak koruyucu tabakanın zarar görmesine ve cildin kurumasına sebep olabilir.

2- Cildimiz gözenekleri sayesinde nefes alır ve vücut toksinlerin bir kısmını buradan atar. Ancak bu gözenekler zaman geçtikçe ölü deri, kozmetikler gibi farklı maddelerle tıkanabilir. Cildin nefes almasını engelleyen bu durumun önüne geçmek vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

3- Vücut toksinlerinden arınınca, selülit problemi de azalır. Zira, selülite sebep olan faktörlerden biri de vücuttan atılamayan toksinlerdir.

4- Kan dolaşımını artırır. Kan dolaşımını artırınca otomatik olarak vücuda bir zindelik gelir. Lenfatik sistemi uyararak harekete geçmesini sağlar, bu da bağışıklık sistemini güçlendirir.

İşte size günde 5 dakikada sağlık!

Sevgiler

Pınar.

#kurufırça #toksin #detoks #cilt #selülit #sagliklialiskanliklar

171 views

Recent Posts

See All

Ağzımızın Tadı Bozulmasın!

Türk TV tarihinde duyulmuş en bilgece cümle bence bu: aman ağzımın tadı bozulmasın Ali Rıza Bey! Neden mi? Çünkü araştırmalar gösteriyor ki canınız sıkılınca gerçekten de ağzınızın tadı bozuluyor ve a

Bütün Yasakları Yasakla

Bu hafta, beni ve bir çok Duygusal Yeme Grubu katılımcısını kurtarmış ve fazla yemesini engellemiş olan bir kuraldan bahsetmek istiyorum. 22 Eylül’de başlayan Duygusal Yeme Programı’nın bir haftası bu

Duygular 101

Bu kadar terapiye gittim, dünyanın farklı yerlerinden şifacılarla çalıştım ama bir itirafım var: bir duyguyu ifade etmenin gücüne inanmazdım. Neyse ki geçmiş zamandan konuşuyorum, çünkü artık inanıyor